Sny

Znaczenie snów

Tłumaczenie snów było praktykowane od wieków. Sny próbowali tłumaczyć magowie, guślarze, nadworni tłumacze snów, czasami też osoby zajmujące się czarami lub osoby modlące się do

Tłumaczenie snów było praktykowane od wieków. Sny próbowali tłumaczyć magowie, guślarze, nadworni tłumacze snów, czasami też osoby zajmujące się czarami lub osoby modlące się do Boga.
Interpretacja snów była bardzo pożądana w każdym czasie. Sny intrygowały ludzi, i nadal intrygują.

Niektórzy wierzą, że każdy sen coś oznacza. Nawet teraz, w XXI wieku istnieje wiele senników, zwykle w postaci stron internetowych. Taki sennik ma wypisane znaczenia przyporządkowane do konkretnych symboli. Każdy przedmiot może coś oznaczać, a także sytuacja.

Na podstawie Biblii, możemy zauważyć, że istnieje dar tłumaczenia snów. Taki dar otrzymał od Boga Józef, ukochany syn Jakuba, wnuk Izaaka. Będąc w niewoli, tłumaczył sny króla. W końcu sam został władcą.

Tłumaczenie snów jedni uważają za dar, inni za czarną magię. Sny próbują także interpretować i tłumaczyć psychologowie, nierzadko robiąc przy tym błędy. Przykładem może być Sigmund Freud, który w swojej “Psychopatologii życia codziennego ” oraz w książce “Marzenia senne ” próbował opisać swoje próby interpretacji psychologicznej snów, wraz z licznymi przykładami.

Freud pisał: “Narzuca mi się tego rodzaju ujęcie, że marzenie senne jest namiastką zastępującą pełen wzruszeń i ważnych znaczeń tok myśli, do którego doprowadziła mnie zakończona analiza. Nie znam jeszcze procesu, który z owych myśli tworzy marzenie senne, ale dostrzegam, iż niesłuszne jest twierdzenie, że jest ono zjawiskiem czysto cielesnym, pozbawionym znaczenia psychicznego, powstających jako czynność pojedynczych, rozbudzonych ze snu grup komórek mózgowych “.

Freud tłumaczy, że na przykładzie snów dzieci, można łatwo wywnioskować, że ich sny to naprawdę zrealizowane marzenia, pragnienia. Opisuje przykład, kiedy dziecko nie jadło nic przez cały dzień, ponieważ wcześniej wymiotowało z przejedzenia się poziomkami. Tymczasem śniło się tej małej dziewczynce, że jadła poziomki i jeszcze kilka innych pokarmów. Na tym podobnych przykładach Freud wnioskuje, że w przypadku dzieci takie proste reakcje senne są bezpośrednia kontynuacją i zaspokojeniem ich marzeń.

Dalej Freud opisuje przykład dziewczynki, która z powodu choroby została wysłana do miasta do swojej ciotki, gdzie musiała spędzić noc w o wiele za dużym na nią łóżku. Śniło się jej tej nocy, że łóżko jest na nią za małe. I tu również Freud opisuje swoją interpretację, jednak dla mnie jest to już nadinterpretacja. Freud tłumaczy to, że bycie dużym, jest marzeniem wielu dzieci. “Wielkość łóżka przypominała wyraźnie małej, która gorąco pragnęła być już dużą, jak mała jest jeszcze; dlatego poprawiła ten niemiły dla niej stosunek wielkości i stała się tak wielka, że to duże łóżko było dla niej za małe “.

Być może marzenia senne dzieci są proste, i mogą wyrażać spełnienie życzeń, ponieważ ich myśli są proste. Czasami u dorosłych są również takie sny, które wprost, bez żadnych dodatkowych powiązań, są spełnieniem życzeń. Jednak zastanawiają pełne sprzeczności sny, dziwaczne, niezrozumiałe. Freud jednak w czasie swoich badań i analiz, zauważył, że nawet najdziwniejsze sny i w teorii sprzeczne ze sobą, zawierają jednak powiązania. Chodzi o to, że sen wygląda na skondensowaną mieszankę wybuchową. To już moje własne określenie, Ferud raczej nie użyłby podobnego. Analiza myśli i ich powiązań, wskazała na to, że ten cały misz masz stanowi pewną siatkę czy splot połączonych ze sobą wydarzeń. Kiedy śni się nam coś absurdalnego, to analizując ten sen, okazuje się, ze umysł wykorzystał dosłownie każdy element i możliwość zobrazowania tego, co czujemy, czym żyjemy. W naszym umyśle musi aż kotłować się od wszelkich wrażeń co zostaje potem uwidocznione w snach o jawnej treści marzenia sennego, nie mówiąc już o utajonych.

Ludzie interpretują swoje sny, niektórzy próbują bawić się w ten sposób, inni podchodzą do tego zupełnie na poważnie. Jednak dobra zabawa dla kogoś, kto robi coś hobbystycznie lub dlatego, że doskonale zna się na rzeczy, jest nawet wskazana. Nie oznacza to jednak, że zawsze warto iść do psychoanalityka, aby pobawił się, przy okazji zarabiając, naszym życiem.

Jeśli ktoś ma w sobie ducha eksperymentatora i dużą wiedzę z zakresu psychologii, ale i doświadczenie (to po pierwsze, nie czyta tego tekstu, nie obrażając nikogo) to może spróbować pobawić się w Freuda. Jednak wyniki mogą być zatrważające lub być może okaże się, że nasza interpretacja jest jak ten sen: bez rąk, nóg i głowy, a raczej: mózgu. Dla pociechy: Freud też się mylił. W niektórych kwestiach, rzecz jasna.
mks

DODAJ SEN,INTERPRETUJ, CZYTAJ


zapraszamy do dodawania swoich marzeń sennych, snów oraz interpretowania snów innych, ważne są tu opowieści babci i ciotki, która mówiła że.. :) zachęcamy serdecznie – w końcu połowa życia to sen

ps. przejdź niżej do pola komentarzy i dodaj

hastagi na stronie:

#www google plSENNIK #google sennik #googleSENNIK #gogle sennik #sennik gogle #www google pl sennik

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


3 thoughts on “Znaczenie snów
 1. miałam sen o koledze z klasy. W tym śnie sie z nim całowałam,przytulałam …
  a wcześniej chyba zaczynał mi się podobać…

  co to może oznaczać? sen sen…

  / przesłane do redakcji /

 2. Co może oznaczać poniższy sen?
  nauczycielka podłożyła mi ściągę na kartkówce a później uznała, że ściągam przed klasą i się z nią kłóciłam próbowałam udowodnić, że to nieprawda itp, itd?

  / przesłane do redakcji /

 3. Co może oznaczać ten sen?
  śnił mi sie chłopak ze studiów – który mi się podobał przez miesiąc bo tyle go zanałam , ale próbowałam wymazałać sobie go z pamięci – snił mi sie on jak palił papierosy – często spóżnia sie —co moze oznaczać ten sen!

  / przesłane do redakcji /

Comments are closed.