Sny

Sen, mara, Bóg, wiara

Któż lubi koszmary? Na nie, chyba nie ma mocnych. Straszne sny, takie horrorowate, lub po prostu straszne, bo męczące z innego powodu, zdarzają się chyba

Któż lubi koszmary? Na nie, chyba nie ma mocnych. Straszne sny, takie horrorowate, lub po prostu straszne, bo męczące z innego powodu, zdarzają się chyba każdemu raz na jakiś czas. Ktoś, kto wierzy w Boga, może pomodlić się do niego, i poprosić o to, aby sny zniknęły. Jednak czasami najbardziej wierzący człowiek, czasami nie może poradzić sobie ze złymi snami.

Co wtedy? Co zrobić, aby sny się nie śniły w takiej okropnej postaci? Są pewne środki zaradcze, które warto wypróbować. Po pierwsze, nie jedz późno w nocy, czy raczej: nie jedz tuz przed snem. Najlepiej unikaj ciężkostrawnych potraw już kilka godzin przed pójściem do łóżka. Potrawy ciężkostrawne nie są odpowiednie do snu. Po co męczyć organizm i psychikę przy ich trawieniu w nocy.

Kolejna sprawa: nie oglądaj horrorów przed snem, a jeśli jesteś bardzo nerwowy i bardzo się boisz, nie oglądaj ich nigdy. Przed snem posłuchaj jakiejś spokojnej, relaksującej muzyki.
mks

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy