Poradnik Wiadomości Branżowe

Polacy e-czytelnikami

Polacy zdecydowanie nie należą do aktywnych czytelników tradycyjnej książki. Częściej wybierają nowoczesne metody konsumpcji lektur, np. audiobooki. Tylko w październiku bieżącego roku wyszukiwarka lokalna panoramafirm.pl, zanotowała 500%-owy wzrost zapytań o to hasło, co potwierdza narastającą cyfryzację polskiego społeczeństwa.Wystarczy spojrzeć na badanie Biblioteki Narodowej, według którego 61% Polaków, w ubiegłym roku nie przeczytało żadnej książki. Z drugiej strony rośnie zainteresowanie e-książkami, których coraz częściej szukamy. Stajemy się także bardziej mobilni, a urządzenia mobilne wykorzystujemy do poszukiwania różnych lokalnych informacji, np. audiobooków. Jak wynika z raportu firmy Eniro Polska, pt. „Zwyczaje Polaków dotyczące korzystania ze smartfonów i tabletów”, smartfony

Teaser

Polacy zdecydowanie nie należą do aktywnych czytelników tradycyjnej książki. Częściej wybierają nowoczesne metody konsumpcji lektur, np. audiobooki. Tylko w październiku bieżącego roku wyszukiwarka lokalna panoramafirm.pl, zanotowała 500%-owy wzrost zapytań o to hasło, co potwierdza narastającą cyfryzację polskiego społeczeństwa.

Wystarczy spojrzeć na badanie Biblioteki Narodowej, według którego 61% Polaków, w ubiegłym roku nie przeczytało żadnej książki. Z drugiej strony rośnie zainteresowanie e-książkami, których coraz częściej szukamy. Stajemy się także bardziej mobilni, a urządzenia mobilne wykorzystujemy do poszukiwania różnych lokalnych informacji, np. audiobooków. Jak wynika z raportu firmy Eniro Polska, pt. “Zwyczaje Polaków dotyczące korzystania ze smartfonów i tabletów “, smartfony doskonale sprawdzają się jako nośniki e-booków w autobusie, metrze czy tramwaju zastępując ciężką książkę papierową. Audiobooków możemy słuchać w samochodzie, podczas domowych porządków, gotowania a także na spacerze, siłowni, joggingu czy w wielu innych sytuacjach.

Najwięksi gracze przedstawiają czytelnika audiobooka jako dobrze zarabiającego, wykształconego 30-latka, który chętnie i sprawnie korzysta z nowych technologii, w tym tych mobilnych. Profil naszego użytkownika jest podobny, co może tłumaczyć rosnącą liczbę zapytań o audiobooki w naszej wyszukiwarce lokalnej. Rekordowa liczba zapytań w tym miesiącu oznacza, że szukając cyfrowych produktów, np. e-książek w okolicy korzystamy z takich rozwiązań jak panoramafirm.pl ” mówi Adrian Hinc, Kierownik ds. Produktu w Eniro Polska.

Nieustanny brak czasu i nadmiar obowiązków nie sprzyja książce papierowej. O wiele lepiej sprawdzają się nowoczesne formy czytania. Audiobooki weszły w nasze codzienne życie, wypierając tradycyjne książki. Według badania firmy Virtualo niemalże co czwarty ankietowany mieszkaniec dużego miasta systematycznie lub okazjonalnie czyta e-booki. I chociaż Polacy wciąż słuchają pięć razy mniej książek niż Niemcy i 10 razy mniej niż Brytyjczycy, to książka elektroniczna cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno w wersji e-booka jak i w formie audiobooków. Oznacza to, iż pomimo tego że nie czytamy w formie tradycyjnej nie rezygnujemy do końca z lektury.

A to już wiesz?  Nogi

***

Eniro jest największą firmą świadczącą usługi w zakresie wyszukiwania lokalnych informacji o firmach, produktach i usługach w krajach skandynawskich. Zarówno firmy jak i konsumenci mogą, za pośrednictwem produktów Eniro, w łatwy sposób zlokalizować poszukiwane produkty i usługi oraz dokonać ich zakupu, niezależnie od preferowanego sposobu wyszukiwania: przez Internet, telefon komórkowy czy katalog. Reklamodawcy mogą zaprezentować swoją ofertę potencjalnym konsumentom, pozyskać nowych klientów oraz zwiększyć sprzedaż. Eniro zatrudnia około 3,200 pracowników i jest notowana na Sztokholmskiej Giełdzie od 2000 r. Głównym produktem firmy w Polsce jest Panorama Firm dostępna jako wyszukiwarka lokalna panoramafirm.pl, aplikacje mobilne, wyszukiwarka mobilna m.pf.pl, katalog oraz usługa udostępniania bazy danych. Więcej informacji o firmie na stronie www.enirogroup.com.

Źródło Eniro Polska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy