Poradnik Wiadomości Branżowe

Do Rzeczy ” tęczowy atak na rodzinę

W dziedzinie globalnej rewolucji seksualnej z Polską nie jest najlepiej. Ku rozpaczy środowisk liberalnych i feministek, wciąż mocno odstajemy od ich modelu docelowego. W najnowszym numerze tygodnika „Do Reczy” – czy grozi nam tęczowa rewolucja?Ponadto w najnowszym wydaniu tygodnika „Do Rzeczy”: jak feministki zawłaszczyły słowo „gender”, czy premier jest jednym z nas i dlaczego trzeba

Teaser

W dziedzinie globalnej rewolucji seksualnej z Polską nie jest najlepiej. Ku rozpaczy środowisk liberalnych i feministek, wciąż mocno odstajemy od ich modelu docelowego. W najnowszym numerze tygodnika “Do Reczy ” ” czy grozi nam tęczowa rewolucja?

Ponadto w najnowszym wydaniu tygodnika “Do Rzeczy “: jak feministki zawłaszczyły słowo “gender “, czy premier jest jednym z nas i dlaczego trzeba mówić głośno i ekspresywnie, o co chodzi władzom TVP, czyim świętem jest czwarty czerwca i czy tzw. salon nadal zasługuje na to określenie. A także powieść w odcinkach Marcina Wolskiego oraz Gmyz o kuchni kobiecej i męskiej.

Polskie społeczeństwo jest zbyt mocno zakorzenione w tradycji, zbyt poważnie podchodzi do religii, jest niewystarczająco postępowe albo zbyt mało pracuje nad sobą. To oczywiście ironia, choć feministki recytowałyby to z powagą, dorzucając jeszcze do tej listy negatywną rolę Kościoła i patriarchalizm ” piszą w “Do Rzeczy ” Kamila Baranowska i Wojciech Wybranowski. Ich zdaniem, feministkom ma pomóc ideologia gender. Jak podkreślają publicyści tygodnika Pawła Lisickiego, tego terminu używa się dziś do mówienia o płci kulturowej, którą odróżnia się od tej biologicznej. Ideolodzy gender prowadzą dociekania na temat ról, które płci przypisuje kultura. Przekonują, że to ona narzuca zachowania kobietom i mężczyznom, choćby macierzyństwo. Genderyści wieszczą, że można się z tego wyzwolić i niezależnie od biologicznej płci wybrać płeć kulturową. Genderowa propaganda szerzy się już w mediach, kulturze, na uniwersytetach. Niedługo może zawitać także do przedszkoli ” ostrzegają dziennikarze. Czy grozi nam tęczowa rewolucja?

A co dokładnie oznacza słowo “gender “ ” o to Cezary Sękalski pyta niemiecką socjolog i pisarkę. Gabriele Kuby. To pochodzące z języka angielskiego słowo, które do lat 60. XX w. służyło wyłącznie do określania gramatycznego rodzaju rzeczownika, zostało przejęte przez feministki podczas Światowej Konferencji Kobiet w Pekinie w 1995 r. i miało zastąpić słowo “sex “, oznaczające płeć. Zamiarem osób wprowadzających do obiegu pojęcie “gender ” były wypieranie i likwidacja pojęcia dwóch płci. Ideologia ta mówi nam bowiem, że mamy więcej niż dwie płcie. Słowo “gender ” miało sugerować możliwość swobodnego wyboru płci.

A to już wiesz?  Ubezpieczenie od utraty pracy

Na łamach “Do Rzeczy ” także rozmowa z kobietą, której język jest daleki od politycznej poprawności. Pani poseł Krystyna Pawłowicz swoje niedawne wystąpienie telewizyjne komentuje krótko: Być może mam taki nadmiernie ekspresyjny sposób przekonywania. Z pewnością lepiej mówić cicho oraz spokojnie i wyglądać jak pan Magierowski, czyli na osobę, która ma argumenty, ale nie to złoto, co się świeci. Czasami osoby z ekspresją też mają rację. Dodaje, że jej zdaniem wyjaskrawianie pewnych spraw i pokazywanie dwubiegunowości problemów jest zaletą edukacyjną w relacjach. W rozmowie z Mariuszem Staniszewskim ocenia też, że premier nie zachowuje się jak typowy Polak. Nie współczuje z większością społeczeństwa, dla którego to, co polskie, jest ważne. Nie szanuje tradycji ” nie uczestniczy na przykład w mszach z okazji wielkich uroczystości państwowych. ( €Ś) Premier nie czuje Polski, jakby nie był jednym z nas ” mówi Krystyna Pawłowicz w wywiadzie dla “Do Rzeczy “.

W “Do Rzeczy ” również o rewolucji w Telewizji Publicznej. Coraz mniej osób wierzy w to, że działania kierownictwa telewizji mają na celu jej ratowanie. Coraz więcej zastanawia się, czy nie chodzi o prywatyzację i przejęcie majątku telewizji. Bo jak inaczej nazwać to, że 550 newralgicznych pracowników: dziennikarzy, operatorów, montażystów chce się wypchnąć do zewnętrznej, prywatnej firmy? To jest prywatyzacja ” mówi jeden z wysoko postawionych pracowników TVP. Ale “prywatyzacja ” to słowo dziś w telewizji zakazane. Podobnie jak “zwolnienia grupowe “. Kierownictwo woli mówić o “restrukturyzacji ” i “możliwościach rozwoju poza firmą “. Czy to “Skok na TVP ” ” o tym w najnowszym wydaniu tygodnika “Do Rzeczy “.

W najnowszym “Do Rzeczy ” także o czwartym czerwca. 4 czerwca 1989 r. to przełomowa data w historii Polski. Nigdy w sposób tak ostentacyjny i wymierny Polacy nie odrzucili komunizmu. Skala zwycięstwa oszołomiła opozycję, czyli “Solidarność “, i sparaliżowała władzę. To, co nadeszło później, czyli powołanie rządu Tadeusza Mazowieckiego i upadek PRL, było konsekwencją totalnie przegranych przez komunistów wyborów. Czy propozycja PO, aby uczynić z rocznicy tego wydarzenia narodowe święto, jest więc bezdyskusyjna? Oczywiście nie. Ale nie z powodu tego, co stało się wówczas, a dlatego, że opozycja nie tylko nie potrafiła wykorzystać wyborczego zwycięstwa, ale dodatkowo uwikłała się w mętną operację wspierania władzy, lękając się jej reakcji, a więc kolejnego stanu wojennego i przywrócenia status quo ante. Czy 4 czerwca to święto Polaków czy III RP w “Do Rzeczy ” pisze Bronisław Wildstein.

A to już wiesz?  Nie chcemy, ale czasem trzeba - sposoby Polaków na pożyczanie pieniędzy

A Rafał Ziemkiewicz z kolei dzieli się z czytelnikami refleksją na temat salonu, a raczej tego, co kiedyś salonem nazywano. Kogo by tu zaprosić do kolejnego programu TVN24, by przekonał społeczeństwo, że Polska jest w rękach ludzi mądrych i poważanych, że środowiska wspierające władzę zasługują na szacunek, w przeciwieństwie do środowisk opozycyjnych? Zaczyna to być coraz większy problem. Nie dlatego, że brakuje chętnych ” szeroko pojęta władza wciąż jeszcze ma czym wynagradzać. Kłopot jest z jakością. Opozycyjni publicyści wciąż z przyzwyczajenia używają słowa “salon “, ale do oddanych projektowi III RP środowisk intelektualnych i artystycznych pasuje ono coraz mniej. Czasy, gdy standard pomagdalenkowej elity wyznaczali ludzie tacy jak Geremek, Miłosz, Turowicz czy ks. Tischner, minęły bezpowrotnie ” konstatuje publicysta “Do Rzeczy “.

W “Do Rzeczy ” również pierwszy odcinek powieści Marcina Wolskiego. “7.27 do Smoleńska “. Jak zaznacza autor ” wszystkie postacie, zdarzenia i hipotezy są wyłącznym dziełem wyobraźni autora, co nie znaczy, że część z nich nie mogła zaistnieć w rzeczywistości. A w powieści m.in. fragment: “Dla uspokojenia włączył radio. Odezwała się jakaś polska stacja. Mówiono o rocznicowych uroczystościach w Katyniu, przed dwoma dniami bawił tam premier Polski razem z premierem Rosji, teraz miał rządowym tupolewem przylecieć polski prezydent. “Ten nacjonalistyczny awanturnik! ” ” jak go określano.( €Ś) Tylko 38 kilometrów i znajdzie się w Zjednoczonej Europie, w kraju należącym do NATO. Bez granic celnych, bez kontroli… Szczęśliwym trafem miał przy sobie paszport z niewykorzystaną polską wizą i dwie karty kredytowe ze sporym limitem. Rzucił okiem na zegarek. Za 24 godziny samolot prezydenta Polski powinien lądować w Smoleńsku. ” Kolejne odcinki ” w kolejnych numerach tygodnika.

W “Do Rzeczy ” także Cezary Gmyz oraz mężczyźni i kobiety w kuchni. Kuchnia domowa w Polsce, ale też na świecie, pozostaje niepodzielną domeną kobiet. Nie czarujmy się. Większość męskiej populacji stanie przy kuchni za garami uważa za zajęcie niegodne prawdziwego mężczyzny. ( €Ś)   Jednym z nielicznych wyjątków od reguły męskiej niechęci do gotowania pozostaje instynkt pierwotny. Mniej lub bardziej ujarzmiony ogień u większości facetów wzbudza fascynację na ogół obcą kobietom. I nie chodzi tu bynajmniej o kuchenkę gazową czy elektryczną płytę. Tym, co naprawdę wzbudza w mężczyznach żądzę gotowania, jest żywy, pierwotny ogień i żar. Ognisko lub ” w bardziej strywializowanej formie ” ruszt zwany u nas najczęściej grillem. O tym, jak różnica płci wygląda od kuchni ” w najnowszym “Do Rzeczy “.

A to już wiesz?  Światowej sławy joginka Kino MacGregor w Polsce

Tygodnik “Do Rzeczy ” w kioskach od poniedziałku, 3 czerwca. E-wydanie tygodnika ” już w niedzielę u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. na witrynach e-kiosk (www.e-kiosk.pl), eGazety (www.egazety.pl) oraz Nexto (www.nexto.pl). Tygodnik jest również dostępny w AppleStore (iOS) “

https://itunes.apple.com/pl/app/wprost-kiosk/id459708380?mt=8

oraz w GooglePlay (Android):

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paperlit.android.wprost#?t=W251bGwsMSwxLDIxMiwiY29tLnBhcGVybGl0LmFuZHJvaWQud3Byb3N0Il0

Prenumeratę można zamówić na stronie internetowej wydawcy – http://prenumerata.wprost.pl/zamowienie/p,do-rzeczy/.

 

Tygodnik “Do Rzeczy “ to tytuł kierowy przez Pawła Lisickiego. Ukazuje się od stycznia 2013 r. Jest pismem konserwatywno-liberalnym. Wydawcą tygodnika jest spółka Orle Pióro, której inwestorem strategicznym jest Platforma Mediowa Point Group (GPW: POINTGROUP, PGM, www.point-group.pl) i jej prezes, Michał M. Lisiecki.        

Źródło Platforma Mediowa Point Group SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy