Mowa ciała Poradnik Ręce

Uścisk dłoni ” sposoby

Czy wyobrażasz sobie, że zwykły uścisk dłoni może nieść za sobą aż tyle przekazów? Oczywiście, uścisk dłoni, jak każdy gest, może być różnie interpretowany. Naprężona

Czy wyobrażasz sobie, że zwykły uścisk dłoni może nieść za sobą aż tyle przekazów? Oczywiście, uścisk dłoni, jak każdy gest, może być różnie interpretowany.

Naprężona dłoń skierowana ku dołowi to najbardziej agresywny sposób uścisku dłoni. Dlaczego? Ponieważ daje witanemu niewielką szansę wprowadzenia relacji równości. Charakteryzuje on agresywnych, dominujących mężczyzn, którzy zawsze inicjują gest powitania. Sztywna ręka skierowana ku dołowi zmusza odbierającego do przyjęcia pozycji uległości, ponieważ musi on rozpocząć uścisk z dłonią skierowaną ku górze.

095054.jpg

Jednak nie ma mocnych. I na taki uścisk jest sposób a raczej sposoby, ponieważ jest ich kilka.. Jednym z nich jest złapanie ręki drugiej osoby od góry i uściśnięcie jej. W tym przypadku to ty stajesz się osobą dominującą, jako że nie tylko przejmujesz kontrolę nad ręką drugiego człowieka, ale także twoja dłoń jest w nadrzędnej pozycji – na wierzchu jego dłoni, na dodatek skierowanej ku dołowi. Pamiętaj, że to może wprawić agresora w zakłopotanie, dlatego ten gest trzeba stosować dyskretnie i bardzo delikatnie.

Inny rodzaj uścisku, to uścisk rękawiczki. Jest nieraz nazywany uściskiem polityka. Inicjator próbuje sprawić na odbiorcy wrażenie, że jest godny zaufania i uczciwy, ale kiedy techniki tej używa się w stosunku do osoby, którą właśnie spotkaliśmy, ma ona odwrotny skutek. Odbiorca staje się podejrzliwy i uważany w stosunku do intencji inicjatora. Taki rodzaj uścisku powinien być wykonywany wobec ludzi, których się dobrze zna..

Uścisk śniętej ryby, to uścisk ręki człowieka, który jest niezdecydowany, być może ma słabą wolę. Ten uścisk nie jest miły, zwłaszcza, kiedy ręka jest zimna i wilgotna. Wiele osób, które podają dłoń jak ‘śnięta ryba’, jest nieświadomych tego, co robią.

Uścisk strzelających kostek jest charakterystyczną oznaką typu agresywnego, twardego faceta. Jest to po prostu zbyt mocne ściśnięcie ręki. Niestety, nie ma żadnych metod na zneutralizowanie go. Jedynie co możemy zrobić, to powiedzieć, ze uścisk jest zbyt mocny i że boli od niego ręka.

Podobnie do uścisku naprężonej dłoni, sztywna ręka jest specyficzna dla ludzi agresywnych, a głównym celem takiego uścisku jest trzymanie się na dystans poza sferą intymną inicjatora. Jest on także stosowany przez ludzi wychowanych na wsi, którzy posiadają większe strefy intymne, po to, aby strzec swych własnych terytoriów. Przy powitaniu z człowiekiem ze wsi istnieje tendencja do pochylania się do przodu, kiedy to podajemy mu sztywną rękę.

Uchwycenie końca palców jest podobne do gestu podania sztywnej ręki. Wykonujący go łapie drugą osobę za palce przez pomyłkę, mimo iż wydaje się mieć zaangażowany, a nawet entuzjastyczny stosunek do odbiorcy.

Dlaczego podajemy sobie dłoń i ściskamy ją? Intencją uścisku rąk jest okazanie szczerości, zaufania lub uczucia do drugiej osoby. Powinniśmy zauważyć dwa ważne elementy. Jednym z nich jest to, że lewa ręka używana jest do podkreślania uczucia, które witający pragnie okazać, a wielkość tego uczucia jest wyrażana położeniem dłoni na ręce witanego.

Kolejną rzeczą jest to, że lewa ręka inicjatora wkracza w intymną strefę odbiorcy. Generalnie rzecz biorąc, uścisk nadgarstka i uchwyt łokcia są akceptowane tylko między bliskimi przyjaciółmi lub krewnymi i w tych warunkach lewa ręka inicjatora penetruje strefę intymną odbiorcy. Uścisk barku i ramienia powodują wtargnięcie w sferę ściśle intymną odbiorcy i mogą pociągnąć za sobą zetknięcie się ciał. Powinny one być używane tylko pomiędzy ludźmi, których w momencie uścisku łączą silne więzy emocjonalne. W przypadku kiedy uczucie nie jest wzajemne lub gdy inicjator nie posiada dostatecznego powodu do uściśnięcia dwoma rękami, odbiorca stanie się podejrzliwy i nie uwierzy intencjom inicjatora.

Często spotyka się polityków, którzy pozdrawiają swoich wyborców uściskiem dwóch rąk – uścisk rękawiczki – oraz sprzedawców witających tak swoich nowych klientów. Jednak może być to bardzo zgubne, i niektórzy nie zdają sobie z tego sprawy.

hastagi na stronie:

#sennik uścisk dłoni #uścisk dłoni rodzaje #rodzaje uścisków dłoni

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy