Poradnik Symbole

Sennik “Adam i Ewa “

Tak jak pierwsi ludzie (czyli Adam i Ewa), miewasz skłonności ku temu, by zdradzać, oszukiwać i wystawiać ludzi do wiatru. I to z reguły tych,

Tak jak pierwsi ludzie (czyli Adam i Ewa), miewasz skłonności ku temu, by zdradzać, oszukiwać i wystawiać ludzi do wiatru. I to z reguły tych, na których zawsze można polegać, i którzy zawsze służyli pomocą do tej pory. Zastanów się w takim razie, co ci się najbardziej opłaca, bo z pewnością przy takim postępowaniu daleko nie zajdziesz!

003003b.JPG

Adam i Ewa to natchnienie dla wielu artystów ” literatów, poetów, malarzy, muzyków, aktorów ” niewątpliwie to, co jest zdradliwe i złe, kusi z podwójną mocą. Dlatego Adam i Ewa przewijają się od wieków wieków na niezliczonych ilościach obrazów, w piosenkach, w wierszach ” i ich pozycja wciąż będzie się pięła w górę, ponieważ odpowiednikiem zła w dzisiejszych czasach jest “trend “, czyli coś, co jest na czasie, potrzebne nam, ludziom współczesnym, w dobie XXI wieku. Jest to złudne, lecz wybierane coraz częściej.

Jeżeli więc w twoim śnie pojawi się motyw Adama i Ewy pod jakąkolwiek postacią, to wiedz, że oznacza to twoją wewnętrzną słabość. To, że wybierasz w życiu to, co jest dla ciebie wygodne, co pozornie daje ci poczucie radości i spełnienia, a co tak naprawdę w rzeczywistości cię niszczy od środka. Twoja dusza jest uwięziona w ten sposób, a ty nie dajesz dojść do głosu swoim własnym pragnieniom, czyli temu, na czym ci naprawdę zależy.

Jeśli przyśnił ci się moment kuszenia Ewy przez węża, to znak, że czeka cię ogromne rozczarowanie ze strony kogoś, komu ufasz. A przynajmniej ufałeś do tej pory bezgranicznie. Wiedz, że osoba ta od początku wykorzystywała jedynie twoje dobre serce i twoje zaufanie do niej ” mogła na przykład rozpowiadać twoje sekrety, zwierzenia i tajemnice na swój własny użytek, oczerniać cię, obgadywać za twymi plecami, rozpowiadać nieprawdziwe plotki na twój temat, wytykać twoje błędy ” wszystko to przełoży się na to, że taka osoba bardzo cię zrani. Na szczęście ” dowiesz się o tym wszystkim w miarę szybko, ale pewne rzeczy będą już nie do cofnięcia. Bo jak tu wycofać te wszystkie plotki i tajemnice, gdy nawet nie wiesz, do kogo one dotarły? Dlatego masz naukę na przyszłość ” nie wszystko można mówić każdemu.

Jeśli przyśniło ci się, że Ewa zjada jabłko i daje je Adamowi to znak, że już niedługo będziesz się cieszyć tak dobrą passą w wielu dziedzinach życia. Skończy się ona szybko i nagle ” zupełnie nie wiadomo, dlaczego. Ale ” korzystaj jeszcze, póki możesz. Kto wie, czy jeszcze przez ten krótki czas nie uda ci się na przykład czegoś wygrać albo znaleźć kogoś, kogo pokochasz? Ale nie tylko to ” może być wiele innych rzeczy, które zdążą ci się jeszcze przytrafić, a które będą dobre. Później może być niestety już tylko gorzej ” niestety. Ale to nie znaczy, że taki stan będzie trwał wiecznie, ponieważ zła passa również kiedyś minie, a na jej miejsce zawędruje ponownie dobra €Ś

Jeśli przyśniło ci się, że i jesteś na miejscu Ewy, i to ciebie kusi wąż, to znak, że musisz nauczyć się jeszcze asertywności ” czyli “mówienia <> z uzasadnieniem “. Pamiętaj, że każdy człowiek rodzi się z dwoma cechami ” uległością albo agresją. Asertywności trzeba się nauczyć, niestety. Trzeba tylko przy tym pamiętać, że jeśli mówisz komuś stanowcze “nie “, to musisz to odpowiednio zawsze uargumentować tak, żeby nie urazić czy wręcz obrazić drugiej osoby. Jest to ważne, jeśli chcesz uchodzić za człowieka z zasadami, cieszącego się dużym szacunkiem, ale przy okazji i ogromną sympatią otoczenia. W ten sposób uchronisz się przed złymi opiniami mówiącymi o tobie jako o osobie nieustępliwej, niepotrafiącej iść na kompromisy oraz nieskorej do bezinteresownej pomocy.
Marta Akuszewska

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy