Zwariowany słownik polszczyzny: SAMOCHÓD

Samochód to taki pojazd, które ma zasadniczo pięć kół (jedno zapasowe w bagażniku), dwie wycieraczki z przodu, jedną z tyłu, układ hamulcowy, radio w środku, kierownicę naprzeciwko kierowcy – po której jest ona stronie zależy wyłącznie od jego upodobań.

Samochód lubi być szybki, często porównywany jest do mężczyzn w różnym wieku – a raczej na odwrót: mężczyźni do samochodów. Korzystać mogą z niego jedynie osoby, które w miarę przyzwoicie zdały prawo jazdy, a jako pasażerowie ci, którzy otrzymali ku temu zgodę od kierowcy.

Żaden bowiem kierowca nie chce wieźć żadnego intruza – no chyba, że jest taksówkarzem i dostaje za przejażdżkę pieniądze. Opony kół samochodu lubią być w bliskim kontakcie z asfaltem i toczą się po nim wzdłuż i wszerz – a gdy jest gorąco, a na dodatek, gdy samochód ów jest ciężki, lubią tworzyć w betonie różne ciapki, wgłębienia i pagórki, aby potem można było chodzić po nich i dzięki temu się bujać na prawo i lewo, albo nabrać rytmu – jako nowa forma nauki tańca.

Uwagi: Słownik ten jest jedynie formą zabawy, toteż nie należy traktować go poważnie, a w żadnym wypadku uznawać za właściwą definicję rozważanych pojęć!

Opracowanie: Marta Akuszewska

Authors
Tags ,

Related posts

Top