Wydawnictwo Virgo organizuje festiwal

Festiwal Budzenie ciała – budzenie świadomości odbędzie się w dniach 8 – 10 kwietnia 2011 roku w Warszawie. Impreza przeznaczona jest dla osób zajmujących się zawodowo pracą z ciałem, oraz dla osób zainteresowanych rozwojem osobistym i dbaniem o zdrowie. W trakcie festiwalu zaprezentowane zostaną niekonwencjonalne, lecz sprawdzone, techniki rozwoju poprzez ciało.

W trakcie festiwalu zaprezentowane zostaną liczne metody, między innymi: metoda Feldenkraisa, kinezjologia, terapia czaszkowo krzyżowa, metoda Polarity. Wydawnictwo Virgo – organizator festiwalu – starannie dobrało wykładowców, wszyscy oni są wybitnymi specjalistami w swoich dziedzinach.
Gościem specjalnym festiwalu będzie Donald VanHowten, terapeuta z ponad czterdziestoletnim stażem, przyjeżdżający do Polski specjalnie na Festiwal ze Stanów Zjednoczonych. VanHowten poprowadzi 3 godzinny warsztat i zaprezentuje swoją autorską metodę „pracy z odciskami życia” (Life Impressions Bodywork).
Wszystkie wykłady będą połączone z pokazami i ćwiczeniami, tak aby uczestnicy mogli się przekonać o skuteczności prezentowanych technik. Oprócz zajęć dotyczących metod terapeutycznych i rozwojowych, na festiwalu zaprezentowane będą inne formy pracy z ciałem takie jak taniec w improwizacji, czy praca z głosem.
Festiwal będzie miał charakter poznawczo-doświadczalny. Został stworzony jako spójna całość, tematy poszczególnych zajęć wzajemnie się uzupełniają. Uczestnicy będą mogli w radosny sposób odkryć siebie, oraz wspólnie doświadczać Nowego. Uczestnictwo w festiwalu będzie okazją do miłego spędzenia czasu, poznania ciekawych ludzi, a także do zwiększenia świadomości własnego ciała.
Więcej na www.virgofestiwal.pl

Virgo – wydawnictwo założone w 2006 roku przez Dorotę Więckowską-Granicką w odpowiedzi na zapotrzebowanie na książki z pogranicza dziedzin. Firma przybliża czytelnikom niekonwencjonalne i nowatorskie zagadnienia, podchodząc do nich z naukowym profesjonalizmem. Wydawnictwo wprowadza na rynek wartościowe publikacje z zakresu medycyny naturalnej, rozwoju osobistego, psychologii i ezoteryki. Virgo prezentuje nowe sposoby myślenia o człowieku i świecie. Inspiruje do świadomego i zdrowego życia w harmonii ciała, ducha i umysłu.
www.virgobooks.pl

Authors
Top