Nogi

Postawa ciała może wiele powiedzieć o nastawieniu danej osoby. Złożenie nogi może oznaczać nastawienie negatywne lub defensywne. czasami siedzimy tak, kiedy jesteśmy zdenerwowani – wtedy taki sygnał jest poparty kiwaniem mogą.

2-noga-na-nodze-prost-rece-400.jpg

Czasem ludzie zakładają nogę na nogę nawet wtedy, kiedy już zbyt długo siedzą w jednym miejscu i jest im niewygodnie. Jeśli jeszcze dodatkowo przy skrzyżowaniu nóg pojawi się skrzyżowanie ramion, odczytujemy to, że dana osoba wycofuje się z rozmowy.

rece-i-nogi-skrzuzowane.jpg

Kiedy zakładamy nogę na nogę, jednak nie ciasno, ale luźno kładziemy kostkę na kolanie drugiej nogi, a ręce w tym czasie opieramy o tą nogę, wykonujemy gest zwany “Amerykańską czwórką”, i jest to pewnego rodzaju poza – wskazuje na nastawienie na współzawodnictwo lub na kłótnię.

Inna postawa, to ręce oparte swobodnie na poręczach fotela czy krzesła, a nogi skrzyżowane w kostkach – oznacza, że mamy do czynienia z upartym osobnikiem, wobec którego należy zastosować specjalne metody, aby przełamać jego opór. Krzyżowanie nóg w kostkach sygnalizuje, że człowiek w ten sposób zamyka sobie usta.

3-nogi-skrzyz-w-kostce-400.jpg

Inna postawa wskazująca na blokadę jest postawa stojąca, kiedy wierzch jednej stopy mocno opiera o druga nogę, wzmacniając w ten sposób defensywne nastawienie. Jest to pozycja którą stosują kobiety.

4-noga-pociera-noge-400.jpg

Authors
Tags

Related posts

Top