Czym jest język ciała

Język ciała jest równie ważny a nawet ważniejszy od języka mówionego. To, co robisz, jaką masz postawę ciała i jak się zachowujesz, ma ogromne znaczenie i niesie ze sobą olbrzymi ładunek informacji o Tobie, o tym co czujesz, o tym, czy jesteś otwarty, czy wręcz przeciwnie.

Język ciała jest przekazem bardzo wyraźnym i znaczącym. Ma wielkie znaczenie w wielu sytuacjach, a nawet w codziennym życiu.

Jeśli widzimy kogoś po raz pierwszy, zanim jeszcze zdąży się odezwać, już oceniamy go chcąc nie chcąc, czy nawet rejestrujemy to, jaką ma postawę. Mamy już pewien pogląd na to, czy osoba ta jest do nas przyjaźnie nastawiona, czy jest zestresowana, czy boi się lub jest zadowolona, odprężona.

Tak samo dzieje się, kiedy widzimy się z bliskimi, znajomymi, z przyjaciółmi. Nawet zanim usłyszymy ton głosu, wcześniej widzimy, czy ktoś jest dziś wesoły i zadowolony, czy ma jakiś problem.

Język ciała jest także tym, co na zdradza przed innymi, i jeśli nie potrafimy nad nim panować, inni mogą czytać z naszej postawy i gestów, z mimiki, jak z otwartej książki.

Umiejętność panowania nad mimiką i gestami jest ważna w wielu sytuacjach. Nawet podczas wszelkich rozmów kwalifikacyjnych, osoby je przeprowadzające, oceniają nas na podstawie mowy naszego ciała. Dlatego, warto wiedzieć, jakie postawy należy przybierać, a jakich należy unikać. Jakich gestów nie powinno się wykonywać, a jakie są wskazane? O tym wszystkim możemy się dowiedzieć, czytając o języku ciała, o tym bezsłownym przekazie, który mówi wiele.

Authors
Tags ,

Related posts

Top